Wojewódzki Szpital Zespolony w Lesznie przez najbliższe 2 lata będzie realizować program pt „Wdrażanie zasad prawidłowego żywienia wśród kobiet w ciąży i matek karmiących i poszerzenie wiedzy o roli aktywności fizycznej dla zachowania zdrowia”.

 

Projekt adresowany jest dla kobiet w ciąży do 15-tygodnia.

Celem projektu jest zapobieganie nadwadze i otyłości oraz chorobom przewlekłym poprzez edukację społeczeństwa w zakresie żywienia i aktywności fizycznej.

 

Każda kobieta w ciąży w ramach projektu uzyska 2 bezpłatne porady dotyczące prawidłowego żywienia w ciąży, w trakcie laktacji oraz nauczy się jaką formę aktywności fizycznej może stosować w czasie ciąży.

 

Ponadto oprócz fachowej wiedzy od prowadzących uzyska bezpłatne materiały szkoleniowe.

 

Najbliższe spotkanie odbędzie  się 18.07. 2014,  w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Lesznie (kolejne w innych terminach).

 

Szczegóły pod numerami telefonów:

 

Mgr Justyna Długiewicz 603836333

Mgr Karol Mulczyński 691716651

 

Projekt współfinansowany jest przez Szwajcarię w ramach Szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej.

 

Instytucje realizujące: Instytut Żywności i Żywienia w Warszawie

Instytucja współfinansująca: Ministerstwo Zdrowia

 

Partnerzy:

Polskie Towarzystwo Dietetyki

 

Centrum Zdrowia Dziecka

Od 1 marca współpracuję z restauracją La Calma. W każdy czwartek zapraszam na bezpłatne konsultacje żywieniowe oraz degustacje dań fitnes. Restauracja La Calma to pierwsza w Lesznie i regionie restauracja która poleca zdrowe dania fitfood. Są to dania opracowane przez dietetyka zawierają około 400 kcal, dopieszczone smakiem przez Patryka Wróblewskiego.

Zapraszam